Komunikat Prasowy Nr 47/2018 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

W dniu 3 września 2018 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec Dmytro P., podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej na pracowniku jednej
z hurtowni budowlanych na terenie Kamiennej Góry.


Do zdarzenia doszło w dniu 1 września 2018 roku w Kamiennej Górze, kiedy w jednej z tamtejszych hurtowni materiałów budowlanych pojawiło się dwóch obywateli Ukrainy. Jeden z nich wykorzystując nieuwagę pracowników dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 2.500 zł z kasy sklepu. Kiedy sprzedawca zorientował się co do zaboru pieniędzy próbował zatrzymać sprawcę. Wówczas do mężczyzn dobiegł Dmytro P., który zaczął szarpać się z pracownikiem sklepu oraz użył wobec niego środka obezwładniającego w postaci gazu. Po wyswobodzeniu kolegi obaj mężczyźni zbiegli z budynku hurtowni. W wyniku podjętego za nimi pościgu przez innego pracownika oraz klientów sklepu zdołano ująć Dmytro P.


Po doprowadzeniu mężczyzny do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze Dmytro P. usłyszał zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej, polegającej na tym, że działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą, zastosował wobec pracownika sklepu przemoc w postaci szarpania oraz użył gazu, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy.      


Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.


Wobec grożącej podejrzanemu surowej kary, a także z uwagi na obawę, że może on w bezprawny sposób utrudniać postępowanie poprzez ukrycie się lub matactwo, Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.


W wyniku zdarzenia pokrzywdzony pracownik hurtowni doznał naruszenia czynności narządów ciała.


Aktualnie trwają czynności zmierzające do ujawnienia miejsca pobytu dwóch innych obywateli Ukrainy, w tym mężczyzny, który dokonał zaboru pieniędzy z kasy sklepu.


Czyn zabroniony z art. 281 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od roku do dziesięciu lat.

Rejestr zmian dla: Komunikat Prasowy Nr 47/2018

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-09-05
Publikacja w dniu:
2018-09-05
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2019 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt