Komunikat prasowy nr 40/2019 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

3 lipca 2019 r., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy znieważenia oraz gróźb kierowanych wobec funkcjonariusza Policji i licznych kradzieży, z których popełnienia sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu.

W okresie od 22 czerwca do 2 lipca sprawca na terenie sklepów samoobsługowych i stacji paliw Gryfowa Śląskiego dokonał licznych kradzieży artykułów spożywczych alkoholi i artykułów motoryzacyjnych. Z popełniania tych wyjątkowo uciążliwych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. W międzyczasie w dniu 26 czerwca 2019 r. w miejscu publicznym, bez powodu znieważył i groził interweniującemu, po jednej z kradzieży, funkcjonariuszowi Policji, okazując tym rażące lekceważenie porządku prawnego.

Podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie usłyszał zarzuty.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.


Podejrzanemu grozi kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy nr 40/2019

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Marcin Kosiorowski
Dokument z dnia:
2019-07-04
Publikacja w dniu:
2019-07-04
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2019 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt