Komunikat prasowy Nr 13/2021 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed pościgiem policyjnym staranował policyjny radiowóz powodując obrażenia jadących nim funkcjonariuszy.


17 maja 2021 roku w Leśnej funkcjonariusze Policji podjęli próbę zatrzymania mężczyzny poruszającego się pojazdem marki Ford. Pomimo wydawanych sygnałów, kierujący nie zatrzymał się. Wówczas rozpoczęto pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku Lubania. W pewnym momencie gwałtownie skręcił w prawo uderzając w bok radiowozu powodując wypadnięcie z drogi obydwu pojazdów. Trzech funkcjonariuszy Policji doznało obrażeń ciała.


Kierujący samochodem marki Ford - Marek B. został zatrzymany. 31-latek znajdował się pod wpływem substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy. Był już w przeszłości karany sądownie, w tym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


Marek B. został następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie przedstawiono mu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia ich do odstąpienia od zatrzymania i spowodowania u nich obrażeń ciała, a także braku zatrzymania się do kontroli drogowej i prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej.


Następnie Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.


Zarzucone Markowi B. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 13/2021

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2021-05-21
Publikacja w dniu:
2021-05-21
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2021 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt