Komunikat prasowy Nr 15/2021 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

21 czerwca 2021 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący Marka M. na karę dożywotniego pozbawienia wolności.


Mężczyzna był oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze o zabójstwo. 


16 kwietnia 2019 roku w godzinach nocnych, Marek M. wszedł do jednego z salonów gier na terenie Bogatyni i ugodził nożem znajdującego się tam 34-letniego mężczyznę, zadając mu cios w okolice klatki piersiowej. Następnie sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Pomimo udzielonej pomocy medycznej, pokrzywdzony zmarł.


Tej samej nocy sprawca został zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany. Ujawniono również nóż, który został wykorzystany przez podejrzanego.


W toku śledztwa ustalono m.in., że w trakcie popełnienia przestępstwa Marek M. znajdował się pod wpływem alkoholu i narkotyków.


W kwietniu 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia zarzucając Markowi M. zbrodnie zabójstwa. Oskarżony dopuścił się zarzucanego mu czynu będąc uprzednio wielokrotnie skazany za inne przestępstwa, w tym rozbój i czynną napaść na funkcjonariuszy Policji, w związku z czym odpowiadał w warunkach recydywy.


Orzeczenie nie jest prawomocne.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 15/2021

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2021-06-24
Publikacja w dniu:
2021-06-24
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2022 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt