Komunikat prasowy Nr 17/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

19 marca 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy  Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował trzech podejrzanych o zabójstwo mężczyzny
w Lubaniu.


Do zbrodni doszło w nocy z 15 na 16 marca 2020 roku w jednym z mieszkań na terenie Lubania. Wówczas Piotr M., Patryk M. i Paweł M. dopuścili się zabójstwa Krzysztofa S. Zbrodnia miała bardzo brutalny przebieg. Pokrzywdzony był bity pięściami po twarzy i głowie oraz kopany po całym ciele. Sprawcy uderzali go także metalowym prętem. Jeden z napastników przy użyciu noża zadał pokrzywdzonemu rany twarzy, inny skakał ofierze po klatce piersiowej. Następnie sprawcy pozostawili konającego pokrzywdzonego w mieszkaniu, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł.


Po zatrzymaniu podejrzanych i doprowadzeniu ich do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu przedstawiono im zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.


Po przesłuchaniach podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do Sądu skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.


Zbrodnia zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem zagrożona jest karą od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawcy to mieszkańcy Lubania w wieku od 21 do 38 lat.


Do brutalnego pobicia doszło w nocy 17 marca 2020 roku w Bolesławcu. Sprawcami byli 46-letni Tadeusz G. i 43-letnia Beata K. W jednym z mieszkań sprawcy przez około godzinę dotkliwie bili pokrzywdzonego Piotra M. kopiąc go po głowie i ciele, a także skacząc po jego klatce piersiowej i głowie. Mężczyzna został następnie wyniesiony na klatkę schodową. Pomimo przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego zmarł.


Sprawców zatrzymano i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zarzucono im pobicie, którego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego. Dodatkowo Beacie K. postawiono zarzut kierowania wobec innej osoby groźby pozbawienia życia.


Następnie skierowano do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o ich tymczasowe aresztowanie, które zostały uwzględnione.


Sprawcy to mieszkańcy Bolesławca.


Zarzucone im przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobne jest zaostrzenie kwalifikacji prawnej zarzuconego podejrzanym czynu.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 17/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-03-23
Publikacja w dniu:
2020-03-23
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt