Komunikat prasowy nr 24/2018 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, działając na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec Radosława S., podejrzanego o dokonanie zabójstwa 39-letniego mężczyzny w Jeleniej Górze.


Do zdarzenia doszło w dniu 19 kwietnia 2018 roku na terenie jednego z parków w Jeleniej Górze. Sprawca miał zadawać pokrzywdzonemu liczne ciosy rękoma oraz kopać go nogami, a następnie zadał mu nie mniej niż dziewięć ciosów nożem powodując obrażenia skutkujące jego zgonem.


Dzięki podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze intensywnym czynnościom śledczym, w dniu 23 kwietnia 2018 roku sprawca został zatrzymany.


Następnie doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał on zarzut dokonania zabójstwa, to jest przestępstwa z art. 148 § 1 kk. Radosław S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w sprawie.


Po przesłuchaniu podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. W dniu 24 kwietnia 2018 roku Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.


35-letni Radosław S. był wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa z użyciem przemocy oraz przestępstwa przeciwko mieniu.


Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zabójstwa z art. 148 § 1 kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.


Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy nr 24/2018

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-04-26
Publikacja w dniu:
2018-04-26
Opis zmiany:
b/d
Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2018-04-25
Publikacja w dniu:
2018-04-25
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2019 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt