Komunikat prasowy Nr 26/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu miejscowy Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzech podejrzanych.


27 kwietnia 2020 roku na terenie Pieńska funkcjonariusze Policji ujawnili uprawę 14 krzewów konopi innych niż włókniste. Ponadto, 26-letni Grzegorz S., do którego należała uprawa, posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych,

w tym ponad 24 gramy metamfetaminy oraz 69 tabletek ectasy. Znaleziono u niego także blisko 8 gramów suszu konopi innych niż włókniste. W trakcie przeszukania posesji Grzegorza S. ujawniono również zakupione przez niego wagi elektroniczne oraz woreczki strunowe i inne przedmioty świadczące o czynionych przygotowaniach do wprowadzenia narkotyków do obrotu.


Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano do Sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.


Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Kara tej samej wysokości grozi także dwóm mieszkańcom Zgorzelca, którzy 28 kwietnia 2020 roku dopuścili się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Kierujący pojazdem marki Volkswagen Krzysztof S. nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania przez funkcjonariuszy Policji poleceń przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kiedy Policjantom udało się doprowadzić do zatrzymania pojazd, 34-letni Krzysztof S. oraz 31-letni Piotr Ż., który jechał razem z nim jako pasażer, podjęli próbę udaremnienia funkcjonariuszom czynność ujęcia podejrzanego. Sprawcy rzucili się na Policjantów, zadając im ciosy po całym ciele, szarpiąc i odpychając, a także wyzywając słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. 


Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, a Krzysztof S. dodatkowo przestępstwa z art. 178b kk, to jest niezatrzymania pojazdu pomimo polecenia Policji.


Sąd uwzględnił wnioski Prokuratury o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 26/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-05-06
Publikacja w dniu:
2020-05-06
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt