Komunikat prasowy Nr 27/2018 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku samochodowego, jaki miał miejsce w dniu 6 maja 2018 roku, w którym śmierć poniosła kobieta jadąca rowerem.


Do zdarzenia doszło w miejscowości Jałowiec w powiecie lubańskim, gdzie kierujący pojazdem dostawczym marki Mercedes 26-letni obywatel Ukrainy, nie opanował samochodu, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w prawidłowo jadącą na rowerze kobietę. W wyniku odniesionych na skutek wypadku obrażeń pokrzywdzona poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Jak ustalono, w czasie wypadku Taras B. znajdował się pod wpływem substancji psychotropowej.


Taras B. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku, w wyniku którego pokrzywdzona Alicja I. odniosła obrażenia skutkujące jej zgonem.


Po przesłuchaniu podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do Sądu Rejonowego w Lubaniu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, wskazując, że zachodzi wobec niego obawa ucieczki oraz innego bezprawnego utrudniania postępowania karnego, wobec grożącej mu surowej kary. Sąd podzielił stanowisko Prokuratury.


Za popełnione przestępstwo z art. 177 § 2 kk, podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 27/2018

Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2019 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt