Komunikat prasowy Nr 31/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

21 maja 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od zatrzymania Marcina K., któremu zarzucono liczne kradzieże sklepowe, a także narażenie innych osób na zarażenie gruźlicą.


35-letni Marcin K. w okresie od września do grudnia 2019 roku, a także od lutego do maja 2020 roku dokonał łącznie blisko 30 kradzieży sklepowych na terenie Lubania. Jego łupem padały różnego rodzaju artykuły spożywcze, alkohol, perfumy, kosmetyki, artykuły higieniczne. Poszkodowane sklepy spożywcze i drogerie utraciły mienie o łącznej wartości ponad 6250 zł. Dodatkowo w październiku 2019 roku mężczyzna usiłował dokonać kradzieży perfum i innych artykułów o wartości około 500 złotych, jednak został wówczas złapany na gorącym uczynku.

Ponadto ustalono, że Marcin K. nieposiadający stałego miejsca zamieszkania, cierpi na gruźlicę prątkującą. Mężczyzna celowo i bez uzasadnionego powodu przerwał swoje leczenie i pomimo kilkukrotnych prób pomocy w leczeniu, konsekwentnie go odmawiał. Będąc świadomy, że jest nosicielem choroby zakaźnej, przebywając w miejscach publicznych, w tym między innymi dokonując szeregu kradzieży w sklepach, gdzie znajdowały się inne osoby, narażał je na zarażenie, tworząc zagrożenie epidemiologiczne.


Podejrzanemu zarzucono również znieważenie ochroniarza zatrudnionego w jednym z okradzionych sklepów.

Sprawca został zatrzymany 21 maja 2020 roku na terenie Lubania i po doprowadzeniu go do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu usłyszał zarzuty łącznie 4 przestępstw z art. 165 § 1 kk, z art. 278 § 1 kk i z art. 216 § 1 kk, za popełnienie których grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Z uwagi na obawę, że może on popełnić ponownie przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, a także wobec obawy ucieczki i matactwa ze strony podejrzanego, Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 31/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-05-26
Publikacja w dniu:
2020-05-26
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt