Komunikat prasowy Nr 33/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Sytuacja epidemiologiczna związana z rozprzestrzenianiem się koronowirusa nie pozostała bez wpływu na funkcjonowanie jeleniogórskiej prokuratury. Pomimo wprowadzonych ograniczeń wynikających z zasad bezpieczeństwa, efekty działania prokuratorów są zbliżone do wyników osiąganych w analogicznym okresie 2019 roku.


W celu zapewnienia bezpieczeństwa przy jednoczesnej możliwości pracy, w Prokuraturze Okręgowej w Jelnej Górze oraz w jednostkach podległych, w okresie od 18 marca do 17 maja 2020 roku obowiązywał system rotacyjny, polegający na zdalnej pracy połowy zespołu.


W tym czasie, w prokuraturach okręgu jeleniogórskiego wpływ spraw i odsetek zakończonych postępowań, w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym uległ nieznacznemu obniżeniu. Między innymi skierowano 42 wnioski o tymczasowe aresztowanie (przy 49 wnioskach w roku ubiegłym). Prokuratorzy uczestniczyli w 28 sekcjach zwłok (w analogicznym okresie 2019 roku – w 35).


Od 18 maja 2020 roku, w miejsce pracy zdalnej, wprowadzony został system pracy zmianowej – w godzinach od 7:00 do 13:30 oraz od 14:00 do 20:30.


Nieco inaczej zorganizowano pracę w najmniejszej jednostce okręgu jeleniogórskiego – Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim, w której część pracowników zostało objętych kwarantanną. Dzięki staraniom udało się jednak utrzymać funkcjonowanie jednostki.


Podjęto również szereg działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa prokuratorów i pracowników sekretariatów oraz innych osób, w tym uczestników prowadzonych postępowań.


Między innymi zorganizowane zostały odrębne pomieszczenia, w których przeprowadzane są przesłuchania.

Pracownikom zapewniono środki ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawiczek jednorazowych. Prokuratorzy uczestniczący w czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia lub w sekcji zwłok, zostali dodatkowo wyposażeni w kombinezony.


Na szczeblu Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wyznaczony został prokurator koordynujący sprawy związane z przestępczością związaną z koronowirusem.


W przeciwieństwie do niektórych urzędów i sądów, pomimo panujących warunków, funkcjonowanie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz jednostek podległych nie zostało zatrzymane na ani jeden dzień.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 33/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-05-29
Publikacja w dniu:
2020-05-29
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt