Komunikat prasowy nr 39/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

W nocy 21 czerwca 2020 roku na stacji paliw w Bolesławcu doszło do konfliktu pomiędzy 6 mężczyznami, w wyniku, którego pięciu z nich pobiło jednego bijąc, go po całym ciele. W trakcie zdarzenia, jeden z napastników trzykrotnie kopnął leżącego na betonowym podłożu pokrzywdzonego w głowę, w efekcie czego stracił on przytomność.


W związku z pobiciem 23-letni Damian L. doznał m.in. wstrząśnienia mózgu, złamania kości pokrywy czaszki i krwawienia śródczaszkowego do przestrzeni podpajęczynówki. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani i po ogłoszeniu im zarzutów wykonano z ich udziałem czynności procesowe w śledztwie. Następnie w dniu 24 czerwca 2020 roku, wobec najbardziej agresywnego sprawcy, 23-letniego Tomasza W. Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował areszt na okres 3 miesięcy.


Wobec pozostałych sprawców zastosowano dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 250 metrów, a także zakaz opuszczania kraju.

Tomasz W. będzie odpowiadał za pobicie Damiana L. grożące spowodowaniem choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonego, za co grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności, nie krótsza jednak niż 3 lata. Pozostałym sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy nr 39/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-06-27
Publikacja w dniu:
2020-06-27
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt