Komunikat prasowy Nr 4/2021 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

8 lutego 2021 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec mężczyzny, któremu zarzucono groźby karalne na szkodę funkcjonariusza Policji.


6 lutego 2021 roku na terenie jednej z miejscowości w powiecie lwóweckim, znajdujący się pod wpływem alkoholu 27-letni Mateusz S. udał się na posesję swojego sąsiada i zaczął kierować wobec niego słowa obelżywe, a także uszkodził element posesji pokrzywdzonego. Pomimo prób uspokojenia, mężczyzna zaczął grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Sprawca demonstrował przy tym trzymaną w ręku siekierę.


Mateusz S. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, gdzie przedstawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych, a także znieważenia pokrzywdzonego.


Po przesłuchaniu podejrzanego, skierowano do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Wniosek został uwzględniony.


Zarzucone Mateuszowi S. przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat.


Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 4/2021

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2021-02-10
Publikacja w dniu:
2021-02-10
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2021 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt