Komunikat prasowy nr 44/2019 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

W dniach 19-21 lipca 2019 roku funkcjonariusze Policji dokonali zatrzymania trzech mieszkańców Bolesławca podejrzanych o udział w obrocie substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.


Mężczyźni zostali następnie doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, gdzie usłyszeli zarzuty.


Jeden z zatrzymanych uczestniczył w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych i środków odurzających. Ustalono między innymi, że w lipcu 2019 roku sprzedał innej osobie 376 sztuk tabletek ecstasy i ponad 23 gramy ziela konopi innych niż włókniste. Ponadto, w trakcie przeszukania jego  mieszkania ujawniono znaczne ilości narkotyków, w tym ponad 50 gram metamfetaminy, 369 tabletek ecstasy oraz 23 gramy ziela konopi innych niż włókniste.


Podejrzany przyznał się do sprzedaży i posiadania narkotyków.


Kolejny zatrzymany to Mateusz L., który od 2018 roku sprzedawał narkotyki odbiorcom „detalicznym”. Do chwili obecnej ustalono co najmniej 5 takich osób. Ponadto posiadał on znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci blisko 24 gram ziela konopi innych niż włókniste, 376 sztuk tabletek ecstasy oraz około 1 grama metamfetaminy. Przyznał się on do zarzutów posiadania i sprzedaży narkotyków.


Trzeci z zatrzymanych, wiedząc o czynnościach funkcjonariuszy Policji prowadzonych wobec zatrzymanego „dilera”, udał się do jego mieszkania skąd zabrał należące do niego znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w celu ich ukrycia. Miało to utrudnić prowadzone śledztwo i umożliwić Mateuszowi L. uniknięcie odpowiedzialności karnej. Hubert K. został następnie zatrzymany, podobnie jak ukryte przez niego narkotyki. Usłyszał on zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz poplecznictwa, czyli pomocy innej osobie od uniknięcia odpowiedzialności karnej, do czego się przyznał. Po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.


Zatrzymani to mieszkańcy Bolesławca w wieku od 19 do 24 lat. Nie byli oni dotychczas karani sądownie.


Uczestniczący w obrocie narkotykami Dorian Ż. stoi pod zarzutem przestępstwa zagrożonego karą w wymiarze od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.


Pozostali podejrzani mogą zostać skazani na kary od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy nr 44/2019

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2019-07-25
Publikacja w dniu:
2019-07-25
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2021 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt