Komunikat prasowy nr 44/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

W dniu 15 lipca 2020 roku Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, zastosował areszt tymczasowy wobec czterech mężczyzn, obywateli polskich, podejrzanych o uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wewnątrzwspólnotowym przewozem metaamfetaminy, a także podejrzanym o handel narkotykami. W ramach prowadzonej działalność przestępczej mieszkańcy okolic Zgorzelca, w wieku od 29 do 48 lat, dokonywali przywozu narkotyków z Republiki Czech na teren Polski, a następnie handlowali sprowadzonym towarem. W sumie sprowadzili do Polski nie mniej niż 1.300 gram metaamfetaminy oraz pół kilograma konopi innych niż włókniste, tzw. marihuany. Wszystko o łącznej wartości ponad 136.000 zł.


Zastosowane wobec zatrzymanych mężczyzn areszty są wynikiem żmudnej pracy Prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. W procesie gromadzenia materiału dowodowego korzystano również z międzynarodowej pomocy prawnej organów ścigania Republiki Czech.


Aresztowanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata oraz grzywna. Byli oni już wcześniej karani, w tym jeden z nich za przestępstwo związane z narkotykami.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy nr 44/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-07-17
Publikacja w dniu:
2020-07-17
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt