Komunikat prasowy Nr 49/2019 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

W dniu 1 września 2019 roku na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Osła-Szczytnica w powiecie bolesławieckim prowadzony przez Wojciecha K. pojazd typu bus wiozący 6 pasażerów uderzył w barierę energochłonną, a następnie dachował. Pięciu pasażerów busa poniosło śmierć na miejscu, a jedna osoba została ciężko ranna. Kierowca pojazdu również odniósł obrażenia i był hospitalizowany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Czynności na miejscu zdarzenia prowadził prokurator wraz z ekipą dochodzeniowo-śledczą Policji. Uzyskano między innymi wstępną opinię biegłego z zakresu wypadków drogowych.


Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu do zderzenia doszło na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierowcę oraz braku dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.


Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku czego śmierć poniosło 5 osób, a kolejna odniosła ciężkie obrażenia ciała.


Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.


Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu 3 września 2019 roku miejscowy Sąd zastosował wobec Wojciecha K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 49/2019

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2019-09-03
Publikacja w dniu:
2019-09-03
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt