Komunikat prasowy Nr 56/2019 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

7 października 2019 roku we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przystąpili do zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli. Kierujący nie zastosował się do sygnałów Policji i rozpoczął ucieczkę jadąc ulicami Jeleniej Góry.


Po podjętym pościgu mężczyzna został zatrzymany, kiedy kierowany przez niego pojazd uderzył w uliczną latarnię.

Po zatrzymaniu 41-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut niezastosowania się do wydanego przez Policję polecenia zatrzymania samochodu oraz naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.


Następnie Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego z uwagi na obawę ukrywania się i bezprawnego utrudniania postępowania.


Zarzucone Krzysztofowi W. przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze oczekuje na wyniki badań toksykologicznych krwi pobranej od podejrzanego. Nie są wykluczone dalsze zarzuty. Krzysztof W. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu, narkotykowe, a także drogowe.


W komunikacie prasowym numer 54/2019 z 1 października 2019 roku informowaliśmy o tymczasowym aresztowaniu innego mężczyzny, który 27 września 2019 roku został zatrzymany po pościgu policyjnym z Karpacza do Jeleniej Góry.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 56/2019

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2019-10-09
Publikacja w dniu:
2019-10-09
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2020 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt