Komunikat prasowy nr 63/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

10 grudnia 2020 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący na karę dożywotniego pozbawienia wolności sprawcę dwóch zabójstw.


Do zbrodni doszło na początku maja 2017 roku w niewielkiej miejscowości pod Bolesławcem. 5 maja na terenie jednej z posesji ujawniono zwłoki mężczyzny. Zabezpieczone ślady świadczyły, że został on pozbawiony życia przy użyciu tępokrawędzistego narzędzia. Po kilku dniach w jednym z domów w tej samej miejscowości ujawniono zwłoki drugiego mężczyzny. Zabezpieczone dowody wskazywały, że został on zabity w podobny sposób.


Zatrzymano Jarosława H. - znajomego obu pokrzywdzonych.


Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu został tymczasowo aresztowany.

Przeprowadzone śledztwo potwierdziło, że zabójstw dopuścił się Jarosław H. Pierwszy z pokrzywdzonych został pozbawiony życia w 1 maja 2017 roku, druga zbrodnia została dokonana cztery dni później.


Akt oskarżenia został skierowany w marcu 2018 roku. Pierwszy wyrok skazujący oskarżonego na karę dożywotniego pozbawienia wolności zapadł 30 stycznia 2019 roku. Orzeczenie to zostało jednak uchylone przez Sąd Apelacyjny
we Wrocławiu.


Po ponownym rozpoznaniu sprawy, 10 grudnia 2020 roku Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał 37-letniego Jarosława H. za winnego popełnienia zarzuconych mu zbrodni i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności, zgodnie z wnioskiem prokuratora.


Orzeczenie nie jest prawomocne.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy nr 63/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-12-11
Publikacja w dniu:
2020-12-11
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2021 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt