Komunikat prasowy Nr 65/2020 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

15 kwietnia 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy rozboju na terenie miejscowości Szczytnica w powiecie bolesławieckim.


W nocy z 6 na 7 grudnia 2020 roku trzech sprawców zaatakowało pokrzywdzonego na parkingu przy kantorze wymiany walut. Napastnicy szarpali i przytrzymywali mężczyznę, a także grozili mu przedmiotami przypominającymi broń palną i paralizator. Pokrzywdzonemu zabrano pieniądze i inne przedmioty o wartości około 4000 złotych.


Następnie, przy użyciu zabranej pokrzywdzonemu karty bankomatowej wraz z numerem PIN dokonali wypłaty kwoty łącznie 2000 złotych oraz zakupili alkohol  za blisko 500 zł. 


Po ustaleniu tożsamości napastników, zatrzymany został Paweł M. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu usłyszał zarzuty dokonania rozboju i włamania do bankomatu. Pawłowi M. postawiono również zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze Policji ujawnili ponad 126 gramów metamfetaminy, 50 gramów amfetaminy, a także ponad 275 gramów środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste i haszyszu.


Po przesłuchaniu podejrzanego skierowano wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sądu Rejonowego w Bolesławcu uwzględnił wniosek Prokuratury.


Zarzucone podejrzanemu przestępstwa zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Trwają intensywne czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu pozostały dwóch sprawców.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 65/2020

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2020-12-18
Publikacja w dniu:
2020-12-18
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2021 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt