Komunikat prasowy Nr 9/2021 - Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

10 marca 2021 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania wobec Grzegorza G., któremu zarzucono dokonanie rozbojów na pracownikach sklepu spożywczego oraz stacji benzynowej w Jeleniej Górze.


Do pierwszego napadu doszło 5 marca 2021 roku. Grzegorz G. po wejściu na teren jednego z jeleniogórskich sklepów spożywczych skierował w stronę ekspedientek przedmiot przypominający broń palną, a następnie zażądał wypłaty pieniędzy. Mężczyzna zabrał 932 zł.


Kolejnego przestępstwa dopuścił się w podobny sposób 7 marca. Mężczyzna wszedł na teren stacji benzynowej i po zastraszeniu pracowników, zabrał pieniądze w kwocie 2336 zł.


Podjęte przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze czynności wykrywcze doprowadziły do ustalenia tożsamości mężczyzny.


36-letni mieszkaniec Jeleniej Góry został następnie zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzuty popełnienia dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia.


Po przesłuchaniu podejrzanego, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Wniosek został uwzględniony.


Zarzucone Grzegorzowi G. przestępstwa z art. 280 § 2 kk stanowią zbrodnie, zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Rejestr zmian dla: Komunikat prasowy Nr 9/2021

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2021-03-11
Publikacja w dniu:
2021-03-11
Opis zmiany:
b/d
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze
2021 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Agencja iArt